Audyty i Doradztwo

Serwis branżowy

Znamy wartość naszych marek

Nasz krajowy przemysł kosmetyczny miał i ma przed sobą rosnące problemy i wyzwania. Wiąże się to przede wszystkim z aktualną sytuacją jaka ma miejsce zarówno na Wschodzie Europy w szczególności z tą dotyczącą samej Ukrainy. Ewentualne zmiany nie wróżyły dobrze nieco rozrobionej branży kosmetycznej, która pomimo wszystko radzi sobie dosyć dobrze i odnotowała nawet w ostatnim czasie wzrost w zakresie eksportu.

 

Ministerstwo Gospodarki podało, że w 2014 wartość krajowego rynku kosmetyków jak i produktów z zakresu pielęgnacji, higieny ciała, osiągnęła wartość około 3,4 mld euro. Tym samym w zakresie rynków kosmetycznych zostaliśmy zaliczeni do jednego z najbardziej dynamicznych ryków w Europie. Dodatkowo warto zawyć, że nasze kosmetyki są eksportowane do ponad 130 krajów całego świata. Prawie 40% sprzedawanych produktów trafia w rejon Europy Wschodniej. Cenione są tam zarówno za jakość oraz atrakcyjną cenę.

Można tu jednocześnie nadmienić, że jako nasi odbiorcy występują między innymi takie kraje jak:

- Wielka Brytania 12,1%,

- Niemcy 11,9%.

Co ciekawe sama Rosja ma udział około 15,3% w naszym eksporcie. W czołówce jest również Ukraina. Biorąc więc pod uwagę sytuację, która panuje w tamtym regionie należy zauważyć, że nasze przedsiębiorstwa musiały zmierzyć się z rozmaitymi wyzwaniami oraz problemami, które mimo wszystko udało się pokonać.

Rynek będzie z pewnością bardzo zależny od sytuacji międzynarodowej, jednak nasze krajowe produkty zyskały i nadal zyskują uznanie wśród klientów, którzy bardzo często są zainteresowani kosmetykami danej marki.

 

Więcej informacji: http://www.theta-doradztwo.pl/oferta/kosmetyki