Audyty i Doradztwo

Serwis branżowy

Zastrzyk finansowy dla INNOCHEM nawet 1 mld zł

Zapowiada się ogromne wsparcie dla projektów z programu INNOCHEM, które ma wynieść nawet 1mld zł, co zapowiedział dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju – Jan Kurzydłowski. Dla branży chemicznej, byłby to finansowy zastrzyk, mogący pobudzić wiele inicjatyw i projektów.

 

Program INNOCHEM, należy do pierwszych w naszej historii, dotyczący dofinansowania w najbardziej innowacyjnych projektów w wielu branżach. Najczęściej dotyczy to projektów ukierunkowanych między innymi na:

- wytwarzania produktów przemysłu chemicznego, mający istotne znaczenie dla dalszego przemysłu.

 

Jak podaje dyrektor NCBR – Jan Kurzydłwoski, budżet programu INNOCHEM, może wynieść około 1mld zł, zaś około 40% tej kwoty, powinno pochodzić od przemysłu.

 

Program INNOCHEM, został również pozytywnie zaopiniowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Jednocześnie, zaszła istotna zmiana obejmująca sposób finansowania projektów o takim charakterze. W konsekwencji, to przedsiębiorstwa, składać będą odpowiednie wnioski, po czym, po akceptacji będą otrzymywały odpowiednie środki.

 

Otrzymane wsparcie, powinny pobudzić nowe technologie i innowacyjne pomysły w sektorze chemicznym. Dzięki takiemu wsparciu, krajowy przemysł chemiczny, może stać się bardziej konkurencyjny i lepiej radzić sobie w rozrastającej się konkurencji.

 

Źródło: http://www.chemiaibiznes.com.pl/newsy/news/4060-Polska_chemia_moze_dostac_z_programu_INNOCHEM_1_mld_zl.html