Audyty i Doradztwo

Serwis branżowy

Kongres 12 października

Już 12 października w Warszawie, odbędzie się czwarta edycja konferencji „Chemical Industry Summit & Awards Gala”. Organizatorem jest Executive Club, we współpracy z PwC Polska. Na miejsce spotkania, wyznaczono Hotel InterContinental.

 

Tegoroczna konferencja, będzie miała charakter międzynarodowy, co wiąże się z gośćmi, którzy potwierdzili swoja obecno, jak i ze względu na poruszane tematy w trzech zaproponowanych panelach tematycznych. Wśród gości, można się spodziewać obecności:

- reprezentantów europejskich firm, instytucji, głównie z branż chemicznych i z nią powiązanych,

- dyrektora zarządzającego – Karl-H. Forster – PlasticsEurope,

- prezes – Ann Nuyttens – Silica Global Business Unit of Solvay.

Prowadzona debata, będzie dotyczyła wielu istotnych kwestii, między innymi związanymi z nowoczesnymi pomysłami i innowacyjnością w zakresie stosowania chemii w przemyśle. W planach konferencji, znajduje się również kwestia związana z konkurencyjnością w branżach na polu chemii na polu europejskim.

 

W planach konferencji, na jej zakończenie, mają zostać wręczone „Diamenty Polskiej Chemii”. Ma to być nagroda za szczególne i wyjątkowe osiągnięcia w branży chemicznej. Obecna konferencja jak i cel konkursu, mają na celu wzrost zainteresowania sektorem chemicznym, działania mające być impulsem do wykorzystywania innowacyjnych pomysłów i technologii, wzrost zainteresowana tym co może dać chemia. Istotne jest również etyczne i ekologiczne postępowanie w tym zakresie. Przewidziano dziesięć kategorii, w tym między innymi:

- Inwestycja Roku,

- Lider Roku,

- Innowacja Roku,

- Lider Ekologii,

- Osobowość Roku.

Kongres cieszy się dużym zainteresowaniem i wspierany jest przez wielu partnerów i patronatów. Taki też patronat honorowy, objęło między innymi - Ministerstwo Skarbu Państwa.

 

Źródło

http://www.chemiaibiznes.com.pl/newsy/news/4063-Kongres_Chemical_Industry_Summit__Awards_Gala_juz_w_pazdzierniku.html