Audyty i Doradztwo

Serwis branżowy

Produkty biobójcze

Nastąpiło podsumowanie najnowszych informacji związanych ze statusem substancji czynnych, które są stosowane w produktach biobójczych. Pozwala to poszczególnym producentom na monitorowanie zakresu i postępu prac, które są prowadzone w ramach programu przeglądu. Należy pamiętać, że w momencie podjęcia decyzji o zatwierdzeniu takiej substancji czynnej wyzna

Więcej

Zastrzyk finansowy dla INNOCHEM nawet 1 mld zł

Zapowiada się ogromne wsparcie dla projektów z programu INNOCHEM, które ma wynieść nawet 1mld zł, co zapowiedział dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju – Jan Kurzydłowski. Dla branży chemicznej, byłby to finansowy zastrzyk, mogący pobudzić wiele inicjatyw i projektów.

 

Program INNOCHEM, należy do pierwszych w naszej historii

Więcej

Bezpiecznie dziecko

Wiele ze stosowanych w domach środków chemicznych, powinno znajdować się w miejscach, które nie są dostępne dla dzieci. Każdy dorosły, zdaje sobie z tego doskonale sprawę, jednak nie zawsze tak postępuje. Efektem tego było wiele wypadków, których ofiarami były właśnie dzieci. Do takich przedmiotów można z pewnością zaliczyć:

Więcej

Wnioski dotyczące pozwolenia unijnego

W sprawie unijnego pozwalnia dotyczącego produktów biobójczych, zawierających w swoim składzie substancję czynną jod /CAS 7553-56-2/, zanotowano jak na razie 2 pierwsze wnioski. Dedykowane są one, do stosowania, jako środki dezynfekujące, stosowane do higieny weterynaryjnej – tak zwana 3 grupa produktowa.

 

Poprzednio obowiązywała dyrektywa

Więcej